Toxipra S7

Toxipra S7
Click image for Gallery
- +


Etiketler: Toxipra S7 Aşısı, Hipra Aşısı

Bileşimi:Clostridium perfringens anatoksin (B, C ve D tipleri), Clostridium septicum ve Clostridium novyi anatoksinleri; Clostridium chauvoei ve Clostridium sordellii anakültürleri (bu toksin ve etkenlerin neden olduğu enfeksiyonlara karşı % 100 koruma).
10 IU tip B Clostridium perfringens beta-antitoxin/ml serum; 10 IU tip C Clostridium perfringes beta-antitoxin/ml serum; 5 IU tip D Clostridium perfringens epsilon antitoxin/ml serum; 2.5 IU Clostridium septicum antitoxin/ml serum; 3.5 IU Clostridium novyi antitoxin/ml serum.
Endikasyonlar:Yetişkin Koyun ve Keçiler: Enterotoksemi (Yumuşak böbrek hastalığı dahil), Ani ölüm, Yanıkara, infeksiyöz Nekrotik Hepatit ve C. septicum ve C. sordellii nin neden olduğu hastalıklardan (malign ödem, bradzot ve abomasitis) korunmak amacıyla
Kuzu ve Oğlaklar:Dizanteri ve Enterotoksemi den korunmak amacıyla, Sığırlar: Enterotoksemi, Ani ölüm, Yanıkara ve infeksiyöz Nekrotik Hepatit’den korunmak amacıyla kullanılır.
Kullanım Şekli ve Dozu:Deri altı yolla kullanılır.
Genellikle aşağıdaki aşılama programı önerilir:
ilk aşılamayı takiben 20 ile 25 gün sonra aşılama tekrarlanmalıdır (rapel uygulama).
Bu aşılamaları takiben uzun süreli ve güçlü bağışıklığı devam ettirmek için
hayvanlar her 12 ayda bir aşılanmalıdır. Yumuşak böbrek hastalığının yaygın olduğu yerlerde her 6 ayda bir (bahar ve güz) aşılama önerilir. Maternal antikor ve saha infeksiyonlarının durumuna göre kuzu ve oğlaklar doğumdan sonra birkaç gün içinde aşılanabilir.
Uyarılar:Kullanmadan önce çalkalayınız. Aşı 15°C ile 25°C’ler arasında uygulanmalıdır. 2°C ile 8°C’ler arasındaki sıcaklıkta saklayınız.
Ambalaj:100 ml ve 250 ml flakonlarda
Raf Ömrü:24 ay

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi